آخرین خبرها
خانه / اخبار / برگزاری کارگاه سیستم های روتـاری، رسیپـروکـال و اپکس لـوکیتـور انجمن دندانپـزشکان عمـومی ایـران با همکاری شرکت گل طب البرز

برگزاری کارگاه سیستم های روتـاری، رسیپـروکـال و اپکس لـوکیتـور انجمن دندانپـزشکان عمـومی ایـران با همکاری شرکت گل طب البرز

برگزاری کارگاه سیستم های روتـاری، رسیپـروکـال و اپکس لـوکیتـور
انجمن دندانپـزشکان عمـومی ایـران با همکاری شرکت گل طب البرز
24و 25 مردادماه 1398

روش های جدید و پیشرفته در درمان ریشه (اندو) که مجموعه ای از چندین روش دستی، روتاری، رسیپروکال می باشد، که با سهولت و دقت بسیار در نتیجه کار، ضریب موفقیت را هم برای دندانپزشک و هم بیمار بدست آورد. این مجموعه اینسترومنت ها و دستگاه ها با استفاده از تکنولوژی مدرن، روش بسیار ظریف و دقیق تری را نسبت به حرکات دستی تولید می کند و دبریدمان و آماده سازی کانال های ریشه را  سریع و در تبحر کافی قطعاً آسان تر بدست می آید، بنابراین یکی از مهمترین مزایای استفاده از این روش در درمان ریشه این است که بیماران هم رضایت بیشتری دارند، زیرا باعث کاهش چشمگیر درد پس از درمان، سرعت انجام کار و کاهش مدت درمان و همچنین کاهش دفعات مراجعه برای درمان یک دندان به مطب دندانپزشک می باشد.
بدین منظور انجمن علمی دندانپزشکان عمومی ایران یک کارگاه تئوری و عملی دو روزه سیستم های روتاری، رسیپروکال و اپکس لوکیتور. در تاریخ 24 و 25مردادماه 1398 باحضور استاد ارجمند؛ اندودونتیست جناب آقای دکتر یزدان شنتیایی که از صاحب نظران این علم می باشند، را برگزار کرد. دکتر شنتیایی عاشق آموزش و حساس به انتقال دانش و علم خود و بخصوص مهارت های تکنولوژیک هستند و این سرمایه ای برای آموزش می باشد.
آقای دکتر شنتیایی در مورد تکنیک های جدید آماده سازی کانال، سیستم های روتاری، رسیپروکال، بررسی فایل های جدید روتاری و نحوه استفاده از آنها، معرفی موتورهای هوشمند، معرفی انواع دستگاه های اپکس لوکیتور و نحوه استفاده از آن، مدیریت لج (Ledge) و رفع آن و همچنین نحوه استفاده از فایل های روتاری با سیستم هیبریدی سخن گفتند و سپس کلیه این مراحل را بر روی بلوک آکریلی و دندان کشیده شده به مرحله اجرا گذارند.
در نهایت شرکت کنندگان در مدت زمان دو روزه تمام این کارگاه ها و همه این مراحل را به طور کامل و مرتب برروی بلوک آکریلی و دندان کشیده شده انجام دادند و مشکلات خود را در حین کار با استاد مربوطه مدام پرسش و حل می کردند. در پایان شرکت کنندگان سرتیفیکیت این دوره دوروزه انجمن علمی دندانپزشکان عمومی ایران را دریافت کردند.

درباره‌ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *